Bateri fiyat,Bateri,Elektro bateri,Bateri cal,Bateri dersi,Trampet,Bateri ritim,Bateri dersi,Davul fiyatları
3 sene önce bakkalgrup tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve 3 yorum yapıldı.

Bateri Hakkında Genel Bilgi

Bateri Hakkında Genel Bilgi

Bateri kelimesinin kökeni Fransızcadır. Vurmalı çalgılar takımı ya da davul seti olarak ifade edilebilir. Görevi ritim tutmaktır.

Bateri çalmanın temelinde çok hızlı olmak olduğu düşünülse de, esasen denge ve akıcılık önemlidir. Hızlı çalma becerisi, bateristin bateriye hakimiyetini gösterir.

Aksak ritimleri iyi çalmak bateristin yeteneğini gösterir. Bateride sağ el, sol el, sağ ve sol ayak uyumu sağlanması gerekli olduğundan diğer enstrümanlara oranla çalmasının daha zor olduğu söylenebilir. Eller ve ayakların her biri ayrı bir ritmde çalışabilmesini sağlamış iyi bir bateristin beyni çalarken dörde bölünmüş gibidir. El ve ayakların her biri farklı bir ritmi kusursuz çalabilmelidir.

İyi bateristlerin mutlaka sahip olduğu özellik kuvvetli ritim kulağıdır. Ritim kulağı bateriye yeni başlanan dönemde çok kuvvetli olmayabilir ancak geliştirilebilir. Bagetle çalışma yaparak, sürekli müzik dinleyerek ve enstrümanları müziğin içinde ayırt edilmeye çalışarak kulağınızı eğitirsiniz. Bununla birlikte, yoğun egzersizler ile notalı olarak da bateriyi hatasız çalabilirsiniz. Yine de müzik kulağı çok güçlü olmayan bir kişi için, iyi bir baterist olmak zordur.

İyi bir bateristin metronom hissi çok kuvvetlidir. Bateriye yeni başlayanların metronom kullanarak çalışmaları kendilerine yarar sağlar. Single strok, double stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el tekniklerinde gelişme sağlamalı, dörtlük ritm üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak tekniklerini, hi-hat ile dörtlük,sekizlik,onaltılık saymak gibi sol ayak tekniklerini iyileştimelidir. El-ayak kombinasyonları teknikleri ile ilgili çalışma da yapılmalıdır.Twin pedal kullanmak bateristlerin işini kolaylaştırmaktadır. Twin pedal kullananlar sol ayak için de sağ ayak egzersizleri yapmak durumundadırlar.

Bateride her nota bateri setindeki farklı bir davulu  ya da zilleri temsil eder. Bateriye başlangıç düzeyindeyken nota bilmek şart değildir. Yine de sizi  çok zorlamayacak 4’lük, 8’lik ve 16’lık notalar çalınabilmelidir.

http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/reddit_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/dzone_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/stumbleupon_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/blinklist_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/technorati_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/sphinn_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/mixx_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/jamespot_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/meneame_32.png

Paylaş ve Eğlen

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
Yazar : bakkalgrup
Benzer Yazılar
Yorumlar
 1. zeynep diyor ki:

  ya bunda niye kopyala yapıştır yok yaaaaaaaaaaa

 2. Gülsenur Başlı diyor ki:

  Çok teşekkür ederim.İnşallah 100 alırım.Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema : Sipsi v1
BU KONULARA DA GÖZ ATABİLİRSİNclose
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.