Bateri fiyat,Bateri,Elektro bateri,Bateri cal,Bateri dersi,Trampet,Bateri ritim,Bateri dersi,Davul fiyatları
3 sene önce bakkalgrup tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

Bateride Temel Ritimler ve Nota

 Bateride Temel Ritimler

Bateride baget yardımıyla bateri elemanlarına vurularak çıkarılan düzenli ve akıcı sesler ritmi oluşturur.

Kulanılan temel ritimler 6/8 ‘lik ile 4/4 ‘lük ve 7/8 ‘lik ile 9/8 ‘lik ritimlerdir. Türkiyede genelde 9/8 ‘lik ritim kullanılır. Standart ritim ise 4/4 ‘lük ritimdir. Yavaş(slow) şarkılarda 6/8 ‘lik ritim tercih edilir.

9/8lik ritim, ikişerli ve üçerli vuruşlar olarak yapılan ölçüdür. İkiye ayrılmaz. Özellikle hareketli oyun, türkü, Türk sanat müziği ve yöresel bazı müziklerde kullanılır.

Bateride başlangıcı oluşturan standart ritim olan  4/4’lük ritimde hızlandırma ve yavaşlama yapılabilir Pek çok şarkı bu ritim üzerinden gidilir. Bateri dersi başlarında, davul egzersizlerinde stick kontrol hareketlerinden sonra bu ritimle başlamak daha doğru olabilir.

Davulda Notasyon

Davulda notaların gösterimi, diğer enstrümanlara göre daha kolaydır. Davul setindeki her parçayı temsil eden bir nota ya da sembol bulunur. Bu notaların yerleri kitaplara göre bazı küçük değişiklikler gösterebilir. Başlangıçta aşağıdaki notasyon üzerinde çalışıp, daha sonra ilerledikçe daha fazla parçalı bir “set-up” için yeni notalar tanımlanabilir.

 

http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/reddit_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/dzone_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/stumbleupon_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/blinklist_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/technorati_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/sphinn_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/mixx_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/jamespot_32.png http://www.bateristler.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/meneame_32.png

Paylaş ve Eğlen

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
Yazar : bakkalgrup
Benzer Yazılar
Yorumlar


Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema : Sipsi v1
BU KONULARA DA GÖZ ATABİLİRSİNclose
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.